Меню сайту
Календар
«  Вересень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Вересень » 24 » Багато обіцянок, мало конкретики: підсумок саміту ООН
13:17
Багато обіцянок, мало конкретики: підсумок саміту ООН

Багато обіцянок, мало конкретики: підсумок саміту ООН

192 країни ООН ще остаточно не втратили оптимізму до 2015 року досягнути цілі Тисячоліття - передусім приборкати бідність на планеті. Гуманітарні організації в цьому сумніваються.

Десять років тому, на зламі тисячоліть, 192 держави ООН ухвалили вісім так званих цілей Тисячоліття. Вони відомі під англійською абревіатурою MDG (Millenium Development Goals) і окреслюють головні конкретні наміри, в який спосіб можна змінити життя бідних людей на краще. Загалом ідеться про боротьбу з бідністю, голодом, хворобами, неграмотністю, нерівністю шансів і забрудненням довкілля.

Упродовж трьох днів на саміті Обєднаних націй у Нью-Йорку підбивалися попередні результати цих намірів. Головний висновок, зафіксований у заключній декларації саміту – обіцянки вдається дотримуватися з успіхом. Щоправда, той успіх, який розгледіли за останні роки лідери держав світу, ще далеко не відповідає усім потребам, які є у найбідніших людей на планеті.

«Розмиті» наміри Обами

Приблизно 200 виступів пролунали з трибуни саміту за три дні. В жодному з них не було помітно негативних настроїв щодо допомоги бідним країнам. Але конкретні зобов’язання називалися нечасто. Президент США Барак Обама, який виступав одним з останніх на саміті, не став винятком з цього правила. Він закликав багаті країни світу, виходячи навіть з власних інтересів, збільшити обсяги допомоги бідним країнам. «Метою такої допомоги є створення умов, за яких не треба більше допомагати», - сказав Обама. Американський уряд, запевнив він, робитиме ставку на допомогу для самодопомоги.

Одна з небагатьох досить конкретних заяв пролунала у виступі прем’єр-міністра Китаю Вен Дзябао. Він заявив, що його держава до 2015 року побудує в країнах Третього світу сотні шкіл і надасть можливість для отримання освіти медичному персоналу. Утім, важко сказати, що немає сумнівів щодо втілення такої обіцянки.

Сьогодні складно повірити в те, що вдасться досягнути центральної мети Тисячоліття – скоротити наполовину бідність на планеті. Адже дві третини часу, яку ООН виділила собі для цього вже минула, вражаючого прогресу в цій справі досягнути не вдалося.

Позитивний підсумок Пан Гі Муна

З цим не зовсім погоджується генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. У своєму заключному виступі на саміті він підбив позитивний підсумок. За минулі десять років, сказав Пан, вдалося скоротити частку вкрай бідного населення в країнах, що розвиваються, з 46 до 27 відсотків. Тому за п’ять років, що залишилися для досягнення остаточної мети, ще є можливість знизити навіть до 15 відсотків частку людей, які змушені жити за менш, як 1 долар і 25 центів у день, переконаний генсек ООН. Далі він заявив, що активніша боротьба з малярією та іншими небезпечними хворобами врятувала життя мільйонам дітей. Також лише 2008 року вдесятеро більше ВІЛ-інфікованих людей отримали доступ до сучасних медикаментів, ніж ще п’ять років до цього.

Водночас Пан Гі Мун оголосив про ухвалення 40-мільярдного пакету допомоги на боротьбу зі смертністю матерів і дітей. Це одна з цілей Тисячоліття, прогресу в досягненні якої дуже мало. Очікується, що завдяки цьому пакету вдасться врятувати життя 16 мільйонів жінок і дітей.

Критика від гуманітарних організацій

Численні німецькі гуманітарні організації відреагували критично на підсумки саміту ООН з боротьби з бідністю. Вони наголошують на тому, що цілей Тисячоліття не вдасться досягнути, якщо темпи просування в цій справі не підвищаться.

Джерело : Німецька хвиля

Автор : Леся Юрченко/Володимир Медяний


Переглядів: 816 | Додав: volynradagrant | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
 
 

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz